— Update bericht vrijdag 9 mei 2025 14:55 uur —
Er is nog geen zicht op een oplossing waardoor voorbereidingen worden gedaan om om 17:00 uur te starten met de rollback van de software om de impact weg te nemen.
Gedurende de rollback kunnen eindgebruikers enkele connectie onderbrekingen waarnemen vanwege redundante omschakelingen.
Een volgende update volgt rond 19:00 uur of eerder indien beschikbaar.
— Update bericht vrijdag 9 mei 2025 13:50 uur —
De oorzaak lijkt gerelateerd aan de upgrade van de software van afgelopen dinsdagnacht. Samen met de leverancier wordt vanmiddag verder onderzocht of een mitigerende maatregel mogelijk is.
Indien er geen mitigerende maatregel beschikbaar is zal voor vanavond een rollback van de geupgrade software worden uitgevoerd.
Een volgende update volgt rond 15:30 uur.
— Update bericht vrijdag 9 mei 2025 11:10 uur —
Het onderzoek naar de oorzaak van de storing is nog gaande. Extra expertise van de leverancier is bijgeschakeld in het onderzoek.
De aanlevering van voorbeelden is op dit moment niet meer noodzakelijk voor het onderzoek.
Een volgende update volgt rond 12:30 uur.
— Update bericht vrijdag 9 mei 2025 10:25 uur —
Onze engineers zijn bezig met het onderzoek en daarbij is ook de leverancier bijgeschakeld om de ontvangen meldingen te onderzoeken.
Zodra wij een update ontvangen zullen we dit hier melden.
– Oorspronkelijk bericht donderdag 8 mei 15:30 uur –
Onze engineers melden een verhoogd call aanbod aangaande performance met EVI actief.
Wij ontvangen graag voorbeelden met:
- tijdstip/datum impact?
- source & destination IP of hostname (en poort indien toepasbaar)?
- wat is de totale impact?
- hoe is dit te reproduceren?
aangeleverd in een case op orderid met impact.